IT Varlık Keşfi

Yazılım Varlık Yönetimi ile, yazılım envanterinizi toplayın, temizleyin ve hesaplayın

IT Varlık Keşfi noktasında profesyoneliz. Yazılım varlık yönetimi hizmetimiz ile, USU Yazılım Varlık Yönetimi, veri merkezinden bulut hizmetlerine kadar, yazılım lisanslarınızı hesaplamak için gereken verileri toplar.

Yazılım envanter aracı; şirketinize ait verilerinizi toplar, birleştirir ve gereksizleri temizler. Size Microsoft, Oracle, SAP gibi yazılım sağlayıcıları ve Azure, AWS, Oracle Cloud gibi bulut hizmetleri için büyük resmi gösterir.

Artık, ağınızdaki fiziksel ve sanal cihazların derin tarama ve yazılım envanteri koleksiyonunun gücünden yararlanabilirsiniz.

Yazılım Varlık Yönetimi ve Keşif Envanter Aracı İle Şunlardan Yararlanacaksınız

Bulut verilerinizi toplar

SaaS, PaaS ve laaS hizmetleri ile tüketim ve abonelik konuları ile alakalı verilerin çekilmesi için iletişim kurmaktadır.

Veri merkezinizi keşfeder

Bütün cihaz ve sistem kontrolü için örneğin 100 sonucu veya 100.000 masaüstü bilgisayar olsa dahi entegre çözüm üretilmiş olursunuz.

BT'nizle birlikte ölçeklenir

Sahada testleri tamamlamam ve büyük veri merkezleri ile yüksek derecede sanallaştırılmış olan BT ortamlarına uygun özel olarak tasarlanmıştır.

Yazılım envanterinizi toplayın, temizleyin ve hesaplayın

BT ortamındaki değişiklik sebebiyle buna çözüm olacak şekilde tasarlanmıştır. Yazılım lisanslarını yönetmek maksadıyla hangi verinin toplanmasının gerekli olduğunu USU Yazılım Varlık Yönetimi bilmektedir. Ayrıca BT ihtiyacınıza göre değişerek sizler için çalışan hizmet ve donanım varlıklarıyla alakalı olan ayrıntıları, işletim sistemlerini ve ürün kurulumlarını sizler için toplar.

Lisans Yönetimi çözümümüz ile doğrudan yazılım envanter aracımız entegre olmasından dolayı hangi yazılım ürününün ve bulut hizmetlerinin kullanıldığına ve hizmetlerin doğru kullanılıp kullanılmamasına ilişkin hızlı bir şekilde hesaplama yapabilirsiniz.

Yazılım varlık yönetimi ile tüm senaryoları başarıyla yönetin

3,500+ cihaz çeşidi

Sunucular ve yazılımlara ilişkin kurulumlar baskı, sürümler kullanım konularındaki önemli ayrıntıları toplamaktadır.

7,500+ yazılım varlığı

Her sağlayıcı yani Microsoft, Adobe Amazon AWS, VMware, SAP, Azure, Oracle ve IBM gibi sağlayıcıların verisini toplamaktadır.

Sınırsız yazılım satıcıları

Veri toplama konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu da bulut hizmetleridir. Satıcının hizmetlerinin nasıl tüketildiğine dair oluşturulan veriler, satıcıdaki yazılımın yüklü olup olmaması ve çalışıp çalışmamasından çok daha önemlidir..

Bulut keşfi için tasarlandı

Dikkatli özen gerektiren bulut hizmetleri veri toplama ayrıca ele alınması gereken bir konudur. Asıl aradığınız satıcı yazılımının yüklü olup olmaması ya da çalışıp çalışmaması konularından başka satıcı hizmetinin nasıl tüketildiğine dair bir konu olabilir. Oluşabilecek olası senaryolar için USU Yazılım Varlık Yönetimi veri toplamaktadır. Olası senaryolarda ağ ve güvenlik engelleri dışında görebilmekte misiniz?

Bulut yazılımının kiralanması bir anlaşma kapsamında mı yapıldı yoksa tamamen şirkete mi ait? Bulut modelleri için kendi lisansınızı getirmeniz ya da bulut ve şirket içi dahil olmak üzere hibrit kullanıma izin verilmekte mi? Bunun için konuyla yakından entegre olan Bulut Maliyet Optimizasyonu çözümü bulunmaktadır.

IT Varlık Keşfi ve SAM hakkında daha fazla bilgi edinin

Yazılım Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Yazılım Varlık Yönetimi uzmanlarına yönelik bu ipuçları ve püf noktaları ile yazılım yatırım getirinizi (ROI) en üst düzeye çıkarın.

Yazılım Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Yazılım Varlık Yönetimi uzmanlarına yönelik bu ipuçları ve püf noktaları ile yazılım yatırım getirinizi (ROI) en üst düzeye çıkarın.

Veri merkezinizdeki tüm cihazları ve detayları bulur

USU Yazılım Varlık Yönetimi, ilgili tüm kaynaklarla bağlantılarını kurar ve izler, veri kalitelerini yönetir ve her dönüşümü ele alır.

Tam kapsamlı veri

USU Yazılım Varlık Yönetimi, ilgili tüm kaynaklarla bağlantılarını kurar ve izler, veri kalitelerini yönetir ve her dönüşümü ele alır.

Ağ taraması

IP adreslerini ve bağlantı noktalarını seçmeyi veya IP aralıklarını hariç tutmayı içeren seçeneklerle ağınızı otomatik olarak tarayın.

Sunucu altyapısı

Doğrudan Hipervizörlere veya fiziksel sunuculara bağlanarak ana bilgisayar, konuk ve depolama makinelerinin tam bir envanterini alın.

Konsolide birleştirilmiş veri

Çözümümüz verileri karşılaştırır, kopyaları kaldırır ve hataları belirleyip ortadan kaldırır – böylece verilerin doğru ve tutarlı olduğunu bilirsiniz.

Sanal ayarları toplar

Sanal CPU sayısı, sınırlama, CPU sabitleme, bölüm hareketliliği ve barındırma makineleri dahil olmak üzere tüm Sanal Makine (VM) ayrıntılarını bulun.

Sunucu ayrıntıları

CPU, RAM ve disk kullanımı gibi sunucu verileri ve kullanım ölçüm bilgileriyle maliyetleri nerede azaltacağınızı görün.

Hızlı tarayın veya derin tarayın

Hızlı sonuçlar için Hızlı Tarama veya daha fazla ayrıntı için daha uzun bir Gelişmiş Tarama çalıştırın.

Aracılı veya aracısız

Optimum kapsama için tamamlayıcı sonuçlar sunmak üzere hem aracı hem de aracısız bağlantıları kullanarak esnek kalın.

Şirket içi veya bulut

Hem kalıcı hem de SaaS çözümlerini destekler ve sektör gereksinimleriniz ve güvenlik endişelerinizle çalışır.

Discovery hakkında daha fazla bilgi edinin

ITAM’de Güvenilir Verilerin Kritik Önemi

Yüksek kaliteli veriler ITAM başarınız için temel bir gerekliliktir. Bu ITAM Review teknik incelemesi, veri yönetimi için en son en iyi uygulamaları açıklıyor…

As-a-Service’te Veri Keşfi Sıkıntısı

Eksiksiz ve doğru veri elde etmek, yazılım varlığınızı yönetmenin ilk adımıdır. Şirket içi kaynaklardan veri çekmek kolay olsa da profesyonel bir strateji gerektirir…

ITAM İncelemesi: Yazılım Varlık Yönetiminin Temelleri

Yazılım Varlık Yönetiminin temellerini keşfedin ve bu zorlu dönemde çalışanlarınızı, süreçlerinizi ve teknolojinizi yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğini görün…

Yazılım Varlık Yönetimi İçin Kişiselleştirilmiş Tasarruf Raporunuzu Alın


    Bu formu göndererek, USU Software AG'nin, USU Grubundaki diğer şirketlerin ve onların hizmet sağlayıcılarının ve ortaklarının, talep edilen kişisel bilgileri, soruşturma veya kaydı işlemek ve talep edilen bilgileri veya bilgileri iletmek amacıyla kullanmalarına izin vermeyi kabul ediyorum. USU Group şirketlerinden ilgimi çekebilir. Bu izni istediğim zaman webteam@usu.com adresine e-posta göndererek geri çekebilirim.