Lisans Yönetimi

Lisans yönetimi hizmetimiz ile hangi lisanslara ihtiyacınız olduğunu hemen öğrenin

Lisans yönetimi yaparak yazılım maliyetlerinizi ve risklerinizi yönetmek istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Bunun için yapmanız gereken stratejik bir yazılım lisans yönetimi çözümü edinmenizdir. USU Yazılım Varlık Yönetimi, şirket içi bilgilerden buluta kadar her BT ortamını izler.

Tüm lisans türlerini ve yazılımları içinde Microsoft, Oracle, SAP, IBM, VMware, Adobe ve AWS bulunmaktadır.

Yazılım lisans yönetimi aracı, hangi yazılım lisansına ihtiyacınız olduğunu doğru bir şekilde hesaplamak ve lisanslarınızın yasal olarak kullanıldığından emin olmak için güçlü analizler gerçekleştirir.

Bu noktada USU Varlık Yönetimi ile tüm yapılması gereken hesaplamaları biz çözüyoruz, siz arkanıza yaslanıyorsunuz.

Lisans Yönetimi İle Şunlardan Yararlanacaksınız

30%

Lisans maliyetlerinde 30% oranında fayda

100%

İlk 6-12 ayda yatırım getirisi (ROI)’den %100 tasarruf

300%

3 yıldan kısa sürede yatırım getirisi (ROI)

Yazılım Lisans Yönetimi İle Elde Edeceğiniz Faydalar

Maliyet azaltma

Organizasyonların daha az yazılım lisansı satın almasına olanak sağlar, böylece maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Denetim yanıtı

Denetimden olumlu sonuçlar alabilmek için daha önceden hazırlanabileceksiniz.

İhtiyacınız olan otomasyon

Verimliliği arttırmak için sunucular, sanal sunucular ve bulut için ihtiyacınız olan lisansları hemen hesaplayabileceksiniz.

Maliyetten kaçınma

Şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda tüm maliyetleri (bakım, destek vb.) takip etmenizi kolaylaştırır.

Güvendiğiniz uyumluluk

Sözleşmelerinizle kullanımınızdaki uyumluluğu ve nasıl eşleştiğini doğru analizlerle görebileceksiniz

Maliyet tahminleri

İş hayatınızda vereceğiniz kararları günümüz trendleri ve yazılım geçmişini göstererek kolaylaştırır.

Büyük BT ve kolay entegrasyon için tasarlandı

USU Yazılım Varlık Yönetimi, firmaların yazılım ve bulut lisanslarını optimize etmektedir. Bunu yaklaşık yirmi yılı aşkın bir süredir yaparken Global Fortune 500 listesinde bulunan dev firmalarla yapmaktadır. Yazılım lisansımızın amacı çok fazla verisi ve çalışanı olan firmalar için oluşturulmuş olmasıdır. Sunduğumuz çözümler, en karmaşık BT ortamlarında bile kolayca ölçeklenmektedir.

Lisans yönetimi hizmetimizde SAM adlı çözümümüzün hemen faaliyete geçmesi oldukça önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı, USU Yazılım Varlık Yönetimi işletmeniz için bulunan hali hazırdaki araçlar ve sistemlerinizle anında entegre edilir. Daha fazla esnek kullanım sağlanabilmesi için, yazılım lisans yönetimi çözümümüz Usu bulutunda barınabilmekte veya şirket içindeki veri merkezinde de çalıştırılabilmektedir.

Yazlım Varlık Yönetimi İle Lisanslarınızı her yerden yönetebileceksiniz

Sunucular

Verilerin tutulduğu sunucular en büyük denetime ait tuzakların bulunduğu yüksek tasarruflu yerlerdir. Bu yüzden SmartTrack bu karmaşıklığın önüne geçerek maaliyetleri azaltır.

Sanal

Sanal ortamda fiziki makinelerin eşlemesini yaparak yeni bir alan oluşturarak aralarındaki ilişkileri, topolojileri eşleştirip, sanal alanda simüle edebileceksiniz.

Bulut

Çözümümüz ile buluttaki metriklerinizi analiz edebilecek, her aboneliği takip edebilecek ve SaaS, PaaS ve IaaS hizmetlerini yakından izleme şansına kavuşacaksınız.

Hibrit

Çözümümüz ile şirket içi yazılım ve bulut hizmetlerini eş zamanlı olarak takip edebileceksiniz.

SAM Etkinlikleri

Yazılım Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Yazılım Varlık Yönetimi ipuçları ile siz de yazılım yatırım gelirlerinizi (ROI) en üst düzeye çıkaracaksınız.

S/4HANA ve Dijital Erişim: SAP Lisansı Zorlukları ile Başa Çıkmak

Bu web semineri ile siz de S/4HANA ile SAP lisanslamasına dair merak edilenleri öğrenebilir uzmanlarımızdan en son güncellemeleri öğrenebilirsiniz.

Her lisans yönetimi tedarikçisi farklı lisanlar kullanır ancak biz hepsiyle ilgileniyoruz

Tüm temel bulut hizmetleri

Dahil olanlar: Amazon AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Oracle Database, IBM PVU, Microsoft Windows Server, Microsoft SQL Server.

50'den fazla yerleşik konektör

Dahil olanlar: Altiris, BDNA, BMC, HP, ILMT, Microsoft SCCM, ServiceNow, VMware, Adobe Creative Cloud, Amazon AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform.

"Büyük" yazılım satıcıları

Dahil olanlar: Microsoft, SAP, Oracle, IBM, VMware, Adobe, Citrix, HP, CA, Autodesk, Symantec, Attachmate, Red Hat, Embarcadero.

Yazılım tanıma için entegre veritabanı

207K

lisanslanabilir ürünler

1M

yazılım & bulut hizmetleri̇

4

yazılım ve bulut sağlayıcıları

ITAM Review Kurumsal SAM Lisans Yönetimi Sertifikası

Önde gelen endüstri analisti, yaptığımız çözümlerin karmaşık kurumsal ortamlar için en yüksek ürün standartlarını az maliyetle karşıladığını bağımsız olarak onayladı. Bu sertifika, hızlı yatırım getirisi, ölçeklenebilirlik, yönetilen hizmetler ve ortaklık yaklaşımımızı kanıtlamıştır.

Yazılım Lisans Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinin

Modern SAM’in Temelleri

Usu, The ITAM Review’un yayınladığı bu harika podcast’te Missing Gartner SAM Magic Quadran’ı tartışmak ve konuşmak için sektörün önde gelen uzmanlarından oluşan bir panele katılıyor.

Yazılım Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Yazılım Varlık Yönetimi (SAM), şirketlerin yazılım maliyetlerinde kısa ve uzun vadeli tasarruflar sağlayan yasal ve mali riskleri azaltan pratik bir ve geri dönüşü hızlı olan yatırımdır.

Yazılım Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Başarınız için yüksek kaliteli veri ve ITAM bir gerekliliktir. Bu ITAM Review için yapılan teknik inceleme ve verilerin için en son ve en güncel uygulamaları açıklamaktadır.

Yazılım Lisans Yönetimi İçin Kişiselleştirilmiş Tasarruf Raporunuzu Alın


    Bu formu göndererek, USU Software AG'nin, USU Grubundaki diğer şirketlerin ve onların hizmet sağlayıcılarının ve ortaklarının, talep edilen kişisel bilgileri, soruşturma veya kaydı işlemek ve talep edilen bilgileri veya bilgileri iletmek amacıyla kullanmalarına izin vermeyi kabul ediyorum. USU Group şirketlerinden ilgimi çekebilir. Bu izni istediğim zaman webteam@usu.com adresine e-posta göndererek geri çekebilirim.