BT Hizmetleri Nedir ( İş Hayatındaki 10 Faydası )

BT hizmetleri, bulut tabanlı yazılım aracılığıyla dışarıdan profesyonel bir firma tarafından yürütülen her türlü bilgi teknolojisi hizmetini ve desteğini içerir.

Bu bilgi teknolojisi çözümleri genellikle sistemlerinizin 24 saat izlenmesinin yanı sıra proaktif destek ve zamanında sorun giderme ve onarım hizmetleri sağlar.

Zira çoğu zaman şirket içi ekibiniz bir sorun olduğunu fark edemeyebilir. İşte bu durumda devreye profesyonel bir BT şirketinin girer ve tüm sisteminiz profesyonel olarak yönetilir.

BT hizmetleri çerçevesinin bazı örnekleri arasında ağınızın uzaktan izlenmesi ve yönetimi, yönetilen video konferans çözümleri ve diğer işbirliği araçları, sunucu bakımı, bulut tabanlı depolama, sanal makine yönetimi ve siber güvenlik önlemleri yer alır.

Profesyonel BT hizmetleri maliyet tasarrufları sağlar.  Aldığınız BT hizmetleri ve desteği ile yükünüz tamamen hafifler.  Böylece kurum içi BT personelinizin, firmanızın günlük olarak kullandığı sayısız uygulamada uzman haline gelmeleri kolaylaşır.

Dolayısı ile tüm BT sürecinin tek bir firma tarafından yönetilmesi maliyetleri azaltabilir ve sistemlerinizin ihtiyaç duyduğunuzda çalışacağına dair iç rahatlığınızı artırabilir. Kuşkusuz bu son derece büyük bir konfordur.

BT hizmetleri nedir

 

BT Hizmetlerinin Şirketlere 10 Faydası

Küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine uzaktan sağlanan BT destek hizmetlerinin faydaları ;

 1. Bütünsel yaklaşım operasyonları kolaylaştırır. İzleme, yönetim, veri depolama ve güvenliğin (sadece birkaçını saymak gerekirse) tek bir çatı altında olması her zaman iyi fikir değildir.Zira bir şeyler ters gittiğinde hata yapanı parmakla gösterip suçlamak söz konusu olacaktır. Oysa BT süreciniz profesyonel bir firma tarafından yönetildiğinde destek ekibi sorunu hızla çözecektir.
 2. Merkezi uygulamalar ve sunucular güvenliği ve istikrarı artırır. Yönetilen hizmetlerde verileriniz ve uygulamalarınız genellikle sanal bir sunucu ortamında uzaktan barındırılır.Bu tesisler güvenlik ve kontrol açısından uluslararası standartlara uygundur. Ofisinizde doğal bir afet, yangın veya su baskını yaşansa bile verileriniz uzakta olduğu için güvendedir.
 3. 24 saat hizmet iş yükünüzü azaltır ve gönül rahatlığı sağlar. Şimdi bir  senaryoyu hayal edin. Saat gece yarısını geçti ve sunucu çöktü. Siz tam bu sırada çok önemli bir sunumun son dokunuşlarını yapıyorsunuz.Mesai çoktan bittiği için şirket içi BT personeliniz saatlerdir evde. Şimdi ne olacak? Ancak sorun yok. Rahat olabilirsiniz. Zira uzaktan destek aldığınız profesyonel BT Hizmeti iş başında. Ortaya çıkan sorunlar hızla çözülecek ve sunumuzunu gönül rahatlığı ile bitirebileceksiniz.
 4. BT hizmeti uzmanları, şirket içi personelinizin yapamayacağı rolleri üstlenebilir. Günümüzün BT altyapısı ve yazılım uygulamaları genellikle benzersiz, uzmanlaşmış beceriler gerektirir.Yeni yazılımın uygulanması, yalnızca bir kez ihtiyaç duyulan yeni becerilerin öğrenilmesini gerektirir.Yeni bir program başlattığınızda şirket içi ekibinizi eğitmek için zaman ve para gerekecektir.Buda işlerinizin aksaması demek.  Fakat profesyonel BT hizmeti alıyorsanız bu sorunu yaşamadan kesintisiz olarak şirketiniz faaliyetlerine devam edebilir.
 5. Şirket içi BT personeli inovasyona odaklanabilir. Profesyonel BT hizmet sağlayıcınız sayesinde günlük operasyonların tüm detayları otomatik pilotta yürütülürken, BT ekibiniz şirketinizin temel yetkinliklerine ve onu sektörünüzün zirvesinde tutacak yenilikçi fikirlere odaklanabilir.
 6. Yönetilen BT destek firmaları uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olabilir. Tüketici gizliliğinden finansal verilerin güvenliğine kadar uyumluluk kuralları ve standartları, bireysel hakların korunmasına yardımcı olur.Özellikle e-ticaret, perakende, sağlık, eğitim, finansal hizmetler ve hukuk sektörlerindeki işletme sahipleri için uyumluluk, cezalardan kaçınmada ve müşteri tabanınızı büyütmede çok önemli bir rol oynar.Profesyonel BT hizmetleri uyumluluk yükünü hafifletebilir. Eğitimli uzmanlar, teknoloji sistemlerinizin ulusal ve uluslararası kural ve düzenlemelere uygun olmasını sağlayabilir.
 7. Sabit maliyetler nakit akışı yükünü azaltır. Profesyonel BT hizmetlerinin düşük başlangıç ​​maliyetleri ve sabit aylık ödemeleri vardır; bu da BT harcamalarınız için bütçe oluşturmanızı kolaylaştırır.
 8. Merkezi yönetim, uzaktan veya esnek çalışma düzenlemelerini basitleştirir. BT hizmetlerinizin merkezi yönetimi yalnızca genel altyapı maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda tüm çalışanların aynı teknoloji deneyimine sahip olmasını sağlar.Çalışanlarınız ister ofisinizde, ister evden, ister başka bir yerden çalışıyor olsun, sanki sahadaymış gibi giriş yapabilir ve aynı hız ve güvenliği deneyimleyebilirler.
 9. Ölçeklenebilirlik, kaynakların korunmasına ve maliyetlerin kontrol edilmesine yardımcı olur. Şirket ihtiyaçlarınız büyüdükçe profesyonel BT hizmetlerinizin ölçeğini büyütmek kolaydır.Kullandıkça öde hizmet planlarıyla, yönetilen BT çözümlerinin ölçeğini en yoğun sezonunuz sırasında artırmaya ve gerektiğinde yeniden ölçeklendirmeye bile karar verebilirsiniz.
 10. Geleceğe hazır hizmetler sizi sektörünüzün en ileri noktasında tutar. Profesyonel BT hizmet sağlayıcınız, önde gelen teknoloji sistemlerini sağlamak için sistemleri sürekli olarak öğreniyor, eğitiyor ve yükseltiyor.Yükseltmeler veya eğitim için ödeme yapmak zorunda kalmadan, teknolojinin en ileri noktasında kalmak için onların uzmanlıklarından ve yatırımlarından yararlanırsınız.


BT hizmetlerinin faydaları

Neden Profesyonel BT Hizmetleri Almalısınız?

Çünkü şirket faaliyetlerinizde kesinti ve problem istemiyorsunuz. Neden bu kadar çok işletmenin profesyonel BT hizmetlerini seçtiğini merak ediyorsanız yukarıda listelediğimiz BT destek hizmetlerinin avantajlarının sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün. Artıları ve eksileri yönünden bakmamızda seçiminiz için faydalı olur. O halde bakalım:

Artıları:

  • Tasarruf
  • Zaman yönetimi ve tutarlılık
  • Yeni nesil teknoloji ve inovasyon
  • Artan BT personeli üretkenliği ve verimliliği
  • Olası sorunlara profesyonel müdahale


Eksileri:

  • Tüm önemli teknolojik sistemlerinizin şirket dışı bir firmanın elinde olması.

 

Yukarıdaki maddeler çerçevesinden baktığınızda da görüyorsunuz ki eksi olarak sadece bir madde var. Bu madde de bilindik bir unsur.

BT hizmetlerini profesyonel olarak yönetmek için mutlaka dışarıdan profesyonel bir firma ile anlaşmalısınız. Bu ise aslında bir eksi değil olması gereken standart ve normal süreç. Anlaştığınız firma sektörün bilinen profesyonellerinden biri ise endişelenmenize gerek yok.

Bu konu çerçevesinde sizinde profesyonel BT Hizmet DanışmanlığıYazılım Varlık Yönetimi hizmetlerine ihtiyacınız varsa doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz. Aklınıza takılan tüm sorular için sitemizdeki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.Bir yanıt yazın