Oracle Lisans Yönetimi Karmaşasına USU Yazılım Varlık Yönetimi Çözümü

Oracle Lisans Yönetimi süreç olarak son derece karmaşıktır. Lisanslamanın karmaşık olması Oracle müşterileri tarafından lisans modellerini anlama konusunda sıkıntı oluşturmaktadır.

Karmaşa denilen bu şeyin içerisinde maliyet tasarrufu ve müzakere gücü avantajları yapmaktadır. Oracle Lisans Modellerinin karmaşık olmasının bir takım sebepleri bulunuyor.

Günümüzde epey bir zamandan beri Oracle Lisans Modelleri kullanılarak devamlı bir biçimde kendisini yenilemektedir. Üstelik yazılım ekibi kullanıcıların karşılaşmış olduğu problemler üzerinde pratik çözümler de üretebilmektedir.

Oracle Lisans Modelleri içerisinde bilgi sistemi içindeki sunucu, masaüstü bilgisayarlar ve bu sistemleri uyumlu çalışsa dahi lisans modellerinin çalışma düzeneği anlaşılmayabilir.

Lisans modellerinin çalışma düzeneğinin anlaşılmaması durumunda sistem yönetimi eğitimine ayrılmış olan bütçe ile Oracle Lisans Modelleri için ayrılan bütçe arasında fark doğacaktır.

Bu anlamda çözüm olarak getirilmiş yöntemlerden birisi USU Yazılım Varlık Yönetimi olmaktadır. Oracle Lisans Modelleri kullanım aşamasında oluşabilecek karmaşayı önlemenin en iyi yolu USU yazılım varlık yönetimi olmaktadır.

Sözü edilen Oracle yazılım varlık yönetimi lisans modelleri ile yapılan işlemlerdeki karmaşıklığı çözmeye yaramaktadır. Böylelikle işlem süreçleri de dengelenmektedir.

Oracle’in sunmuş olduğu lisansla birlikte yenilemeler sonucu şeffaflıkla birlikte denetim savunması da güçlendirmeye ve satın alma sürecindeki kazanç sağlamaya yaramaktadır. Mevcut olan Oracle yazılımı optimize ederek daha fazla sonuç alınabilmektedir.

Fırsatlar Ortaya Nasıl Çıkar?

Oracle Lisans Modelleri sürümlerine göre satın alıp yüklendiğinde çeşitli özelliklerde kullanıcının sistemine aktarılacaktır. Yapılacak olan bu yükleme ile birlikte çoğu özelliklerin kullanılmadığı bilinir. Yapılan araştırmada konu ile ilgili yüklenmekte olan veri tabanı lisanslarının %16’sının kullanılmadığı, %10’nun şirkete fayda sağlamadığı ve %9’unun ise en son sürümünde herhangi bir hizmet sağlamadığı tespit edilmiştir. Bunun sebebi ise Oracle lisans modellerindeki teknik bilgiler sistem tarafından doğrulanmadığından kaynaklıdır.

Sonuç itibariyle lisanslara ayrılan bütçenin %40’ından fazlası yarar sağlamayacak olur. USU yazılım varlık yönetimi ise Oracle tarafından doğrulanmış olan verileri kullanmaktadır. Sistem üzerinde sürümü güncellediğiniz takdirde Oracle kendi araçlarından aldığı verilerle eşleştirmektedir. Oracle paketler, donanımlar ve veri tabanlarının güvenliğini sağlamak için en üst seviyede tutmaktadır.

Böylelikle yazılım denetimi konusunda verilerin güvenilir bir şekilde tutulduğundan emin olursunuz. USU Oracle verilerin nasıl bulunacağı ve nasıl yorumlayacağını bilmektedir. Sınırsız lisans sözleşmesi sertifikasyon beyanı için lisans yönetim hizmetleri ölçüm araçlarını kurmada iyi bir alternatif olacaktır.

USU Yazılım Varlık Yönetimi Size Neler Kazandırır?

1. Zamandan tasarruf etmenize imkan tanımaktadır.

USU Varlık Yönetimi Yazılımı yönetim süreçlerinde otomatik bir biçimde gerekli verileri analiz ederek, hızlıca Oracle’a göndermektedir. Ancak Oracle lisans modeli yönetiminde ise manuel yapılmasından dolayı Zaman kaybına yol açmaktadır.

2. Denetleme süreçleri konusunda hız kazandırmaktadır.

Bir sonraki denetim aşamasında hız kazanmanın en iyi yolu otomatik süreçler sağlayan USU varlık yönetimi yazılımını tercih etmektir. Yazılım tarafından sizlere sunulan ayrıntılı verilerle de raporlar güçlendirilmiş olur.

3. Akıllı ve stratejik çözüm yolları sunmaktadır.

Etkili bir lisans yönetimi ve uzun vadeli yazılım satın alma ihtiyacının ortadan kalkması için USU varlık yönetimi yazılımı gereklidir. Böylelikle mevcut ve geçmiş Yazılım ihtiyaçları ortadan kalkmaktadır. USU dijital dönüşüm girişimleri için fikir sahibi olunmasını sağlarken yazılımları buluta geçirirken ise uygun maliyetli biçimde hesaplamaktadır. Oracle’in lisans yönetim hizmetleri ekip ve toplama araçlarını birleştirerek Oracle üzerinde kullanımın denetlemesini yapmaktadır.Bir yanıt yazın