SaaS Yönetimi: Sertifikalı Bir Araçla Fazla Harcama Savaşını Kazanın

USU’nun SaaS yönetimi yazılımı, ITAM Review’un prestijli sertifikasına layık görüldü. Ekonomik ve ticari görünümün daha az kesin olduğu zamanlarda bu iyi bir haber olarak geçmektedir.

Muhtemel 2023 yılı birçok kuruluşun kemerlerini sıkması gereken bir yıl olacaktır. SaaS harcamalarına dikkat etmek hızlı değişiklikler sağlamanın ve BT bütçelerini tekrar kontrol altına almanın harika bir yoludur.

Analiz değerlendirmelerinde USU’nun SaaS aracının nasıl performans gösterdiği ve kurumsal son kullanıcıların aracı nasıl derecelendirildiğini görebilirsiniz.

Karmaşık Gereksinimler İçin Tasarlanmış Bir SAM Aracı

ITAM Review, BT varlık yönetimi (ITAM) SAM ve lisanslama uzmanları için küresel bir topluluk sağlayan lider bir analisttir. Sertifika, USU yazılım varlık yönetimi aracının en yüksek ürün standartlarını ve karmaşık şirketlerin kapsamlı SAM gereksinimlerini karşıladığını onaylar.

Değerlendirme için ITAM Review analizleri, ortak uygulamalar yoluyla gerçek dünya ürün yeteneklerini değerlendirdi. Ayrıca USU ürünlerini canlı ortamlarda kullanan iki müşteri ile de görüşülmüştür.

Grup analistlerinden biri AJ Witt’e göre “USU’nun birincil gücü daha geniş BT yönetim gereksinimleri bağlamında BT varlık yönetimine entegre bir yaklaşım sağlamasıdır. Kurumsal müşteri varlıklarının büyük karmaşık, dağıtılmış ve giderek artan oranda hibrit olduğunun farkındalar.”

Uygulamadan Hemen Sonra Müşteri Değeri

Avrupa merkezli büyük bir medya ve yayıncılık şirketi olan müşteri referanslarından biri, aracın çok güçlü olduğunu doğruladı. Büyük bir yazılım satıcısını optimize ederek hızla yatırım getirisi sağladı.

Bu nedenle daha fazla satıcı yöneldikçe araçtan sürekli yatırım getirisi bekleniyor. Küresel bir teknoloji şirketi olan 2 referans Adobe, Microsoft ve Servicenow’u optimize etmeyi odaklanır.

Bu 3 satıcı en yüksek maliyetler arasındadır. Uygulamadan hemen sonra çözüm sınırlı ITAM kaynaklarını serbest bıraktığı için değer sunabilir. Microsoft EA yenilemeleri için müşteri önemli SaaS maliyet optimizasyonu fırsatları bulmayı beklemektedir. Ayrıca optimizasyonun yaklaşan sözleşme müzakerelerindeki gibi konumları güçlendireceğine de inanılmaktadır.

ITAM Review, Çeşitli Özellikler İçin SAM Çözümünü Övdü:

SaaS israfının azaltılmasına izin veren tüm yazılımlarda bir yenileme takvimi dahil olmuştur. Bu israfın azalmasına yönelik izin verilmekte olan tüm yazılımların bir yenileme takvimine dahil edilmesiyle verimli maliyet yönetimi özellikleri de belirlenmiştir.

Harcamaların kurumsal varlıklar içerisinde çapraz ücretlendirilmesi onu SaaS yönetimi çözümü için farklı kılan bir unsurdur. Hem standart yazılım sözleşmelerinin nüansını hem de belirli hüküm ve koşulları yakalamak için tasarlanmış yüksek düzeyde yapılandırılabilir Kural kümeleri bulunmaktadır.

Maliyet optimizasyonuna yardımcı olmak için kural kümelerini yapılandırmak üzere devreye alınabilen SAM hizmetleri yer almaktadır. Bir uygulamanın veya yayıncının tek bir görünümünü sağlamak için şirket içi yalnızca SaaS ve hibrit çözümlerden gelen entegrasyon verileri bulunmaktadır.

Güvenlik açığı taraması ve potansiyel olarak zararlı uygulama izinlerini inceleme ve raporlama yeteneği mevcuttur. Güvenlik açığı taraması ile potansiyel zararlı uygulama izinlerini inceleme ve raporlama yeteneği konusunda da ayrıca güvensiz sağlamaktadır. Gerekli olan raporlama yeteneğinin sağlanmasıyla uygun olan adımlar da gerçekleşmiş olur.

Entegre araç artı hizmet yaklaşımını yansıtan müşterilerin gereksinimlerine ve önerilerine yüksek yanıt verme durumu mevcuttur. Diğer kurumsal ITAM araç setleri ile cazip fiyatlandırma olanağı bulunmaktadır.

ITAM Review ayrıca çok daha geniş bir SaaS sağlayıcı yelpazesi için veriye dayalı bir yaklaşım kullanın yeni işlevleri de övdü. En son sürüm Salesforce, ServiceNow ve Microsoft 365 gibi kurumsal uygulamalara odaklanan esnek keşif ve yazılım envanteri metodolojileri sunar. SaaS yayıncı portallarına yeni API bağlantısı 130’dan fazla bağlantı sağlar.

SaaS yönetimi yetenekler için ITAM Review tarafından sertifikalandırıldığına ayrıca mutluluk duymaktayız. Günümüzde BT altyapıları giderek daha karmaşık hale gelmektedir. Böylelikle SAM paketi bir uygulama içerisinde veya yayıncının tek bir görünümünü sağlamak üzere şirket içi tek bir SaaS veya hibrit çözümler olsun herhangi bir yazılımı yönetebilmektedir.

Araç artı hizmetler yaklaşımı özellikli olarak büyük SaaS tedarikçi firmalarını yönetebilmek için uygun olmaktadır. Müşteriler birkaç ay içerisinde mükemmel değer ve yatırım getirisi beklemektedir.

Tarafımıza ulaşım sağlayarak ayrıntılı bilgileri uzmanlardan elde edebilirsiniz. Ayrıca USU’nun SaaS management yazılımındaki en son sürümünün demosunu isteyebilirsiniz. Bu anlamda sizlere yardımcı olacak hizmet tekniğini ayrıntılı bir şekilde sunmaktayız.

Sizde Lisans yönetimi hizmetimiz ile gereksiz maliyetlerden kurtulabilir ve tüm lisanslarınızı en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Lisans yönetimi hizmetimiz için hemen bizimle iletişime geçiniz.Bir yanıt yazın