SaaSın faydaları

SaaSın faydaları işletmelerin süreç yönetimlerindeki kolaylaştırmalarla birebir eşdeğerdedir diyebiliriz. Zira birden fazla işletme, artan verimlilik ve maliyet etkinliği sebeplerinden dolayı bulut tabanlı SaaS çözümlerine yöneldi. Bu anlamda SaaS birbirinden farklı avantajları da içermektedir.

SaaSın Faydaları Nelerdir Bakalım;

1 – Düşük Kurulum ve Altyapı Maliyetleri Sağlaması

Sistemde bulundurulacak veri merkezi, kullanılacak olan sunucu ve bant genişliği gibi konulara maliyet ödemek gerekecektir. Aynı zamanda yedekleme ve ölçeklendirme gibi prosedürlerin riskleri de ayrıca maliyet olarak karşınıza çıkacaktır.

Bütün bu sayılanlar dışında herhangi bir sermaye harcaması olmaksızın yalnızca ihtiyaç olan kadarını ödersiniz.

2 – Her Yerden Erişilebilir

Her yerden erişilebilir olma imkanı bulunmaktadır. İnternet bağlantısının olduğu her ortam ve her cihazda işinizi sürdürebilirsiniz. Yani masaüstü, dizüstü bilgisayar, mobil veya tablet gibi cihazlardan istediğiniz yerden çalışabilirsiniz. Yazılımın ise en güncel hali sizlere sunulmaktadır.

3 – Ölçeklenebilirlik

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu gereksinimler sistemi kullanacak olan kişi sayısı veri hacmi ve gerekli olan işlevselliğe kolaylıkla uyarlanabilmektedir.

Çalışma süresi ve performansa dayalı sektör lideri hizmet düzeyi sözleşmeleri ile birlikte yazılımın ihtiyaç duyulduğunda kullanıma hazır olacağını bilmek Güven sağlamaktadır.

4 – Otomatik, Sık Güncellemeler

Zamanında sağlayıcıların iyileştirmeler sunması ölçekleri ve müşterilerin ihtiyaçları hakkında geri bildirim almalarıyla yapılmıştır. Bu durum ise BT departmanının iş bakımından diğer kritik görevlerde serbest kalmasına imkan tanımaktadır.

Bir müşterinin size ihtiyaç duymuş olduğu üst düzey güvenlik hizmetlerinde ortak yapı taşıması nedeniyle kullanıcıların en yüksek gereksinimlerde duyduğu güvenlik seviyesini sağlamaktadır.Bir yanıt yazın