SAP Lisansları: Şirketler Sertifikalı Bir Araçla Maliyetlerini Nasıl Düşürür?

SAP Lisansları hakkında detaylı bir makale ile okuyucularımızı bilgilendirmek istiyoruz. SAP kullanıcı lisanslama türü mevcut kuruluş üzerindeki SAP uygulamalarını kullanma konusundaki kullanıcıların hangi modüle erişeceğini kapsamaktadır.

SAP çoklu evrenine karmaşık bir tür olarak tanımlamak mümkündür. Aşırı lisanslama ve bu aşırı lisanslamadan kaynaklı durumlarda fazla maliyet durumları gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda lisans türleri üzerindeki mevcut ölçümler var olmayabilir. Tam da bu noktada önleyebilmek için USU Software Asset Management çözümü ortaya çıkmaktadır.

Kuruluş bakımından oldukça iyi bir endüstri kuruluşundan olan The ITAM Review çözümleri ortaya çıkmaktadır. Sertifikalandırma sistemi ise buna göre belirlenmiştir. Mevcut olan ITAM incelemeleri ise çeşitli faktörler üzerinden öne sürülmektedir.

Bu gibi durumlar çözümsel açıdan kuvvetli bir rol oynamaktadır. SAP yazılımı iyi bir mühendislik elinden çıkma ve ürün yönetimi konusunda müşterileri karşısına çıkmaktadır. Bunun yanı sıra oldukça iyi bir yatırım getirisi ve fiyat performansı sağlamaktadır.

Ayrıca bunun yanı sıra teknolojik artı bakımından da düşünüldüğünde ayrıntılı ve yapılandırılabilir USU sistemini kullanmaktadır. Ayrıca içerisinde USU tarafından barındırabilme özelliği taşımaktadır. S

AP kullanıcı lisans ölçümü yapıldığında USMM ekranı kullanılarak yapılmaktadır. Böylelikle SAP sistemi müşterisinin kullanacağı dönem boyunca nasıl ölçebileceğini hesaplamaktadır. Bu hesaplamaları kullanıcı sayısı ve sistem bileşenleri üzerinden hesaplamaktadır.

Milyonlarca Yazılım Tasarrufu

Maliyetsel açıdan düşük ücretler, güçlü ana katalog ve esneklik sağlaması bakımından Amerika’da çalışmakta olan mühendislik firmaları USU çözümünü seçmektedir. Bu durum bizlere müşterilerin potansiyel olanların dahi bu çözüme yöneldiğini göstermektedir. Sözleşmeler yenilendiği durumlarda da yatırılan destek ücretleri ve bakım tasarrufu ile birlikte aşırı lisanslanma konusuna vurgu yapılmıştır.

Bu aşırı işleme konusu lisans atamaları konusunda mevcut olarak otomatik hesaplanma yapılmasını da göstermiştir. Lisanslar var olan kullanıcıların her birinin rolüne uyacak şekilde manuel olarak ataması gerçekleşmiştir. Bu durum zaman konusunda kıyaslamaya da ayrıca dikkat çekmektedir. Lisanslama gereksinimlerinin azalması ile birlikte SAP sistemine geri yazabilme özelliği kazandırarak doğruluk oranında artmıştır.

SAP Cloud Kullanım ve Maliyet Analizi

Almanya’da bulunan çok uluslu bir şirket içerisinde geniş, dağıtılmış ve karmaşık bir SAP ortamı bulunmaktadır. Optimize edilmiş olan lisans atamaları günlük kullanıma uygun olan lisans kullanım tekniklerini ekip ile ölçmektedir. SAP sistemlerine geri yazabilmek için bu atamayı gerçekleştirmektedir. Ayrıca şirket içi ortamlarda da belirli bir görünürlüğü elde edebilmek adına SAP sözleşmesi hazırlanmaktadır.

S/4HANA geçiş hazırlanırken mevcut olan SAP yazılımı kullanılmaktadır. Bu durum müşteriler için gerekli olan bakım ve lisanslama maliyetlerinde de mükemmel bir sonuç elde etmesine yaramaktadır.

ITAM Review tarafından SAP lisans yönetimi takdir edilmiştir. Bu durum her ne kadar gurur duyulması bir konu olmuş olsa da SAP dünyasını çok daha anlaşılması zor bir hale getirmiştir. SAP dünyasının anlaşılması zor bir hale gelmesi ile birlikte uygulamaları yönetebilme ve optimize edebilme konusunda mevcut çözümlerin üzerine bir yenisi eklenmektedir. Bu konuya uygun olacak şekilde araç artı hizmet yaklaşımı yol belirlenmiştir.

Araç artı hizmet yaklaşımı ile birlikte var olan SAP envanterleri üzerinde bağımsız olarak optimize edilmeleri sağlanmıştır. Ayrıca sunmuş olduğumuz çözümlerle de bu hizmetten daha iyi yararlanmanızı sağlamaktayız. Dilediğiniz an demo sürümünü talep edebilirsiniz. Bu demo sürümünün yanı sıra sizlere sunmakta olduğumuz USU Software Asset Management’in avantajlarını neler olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

 Aynı zamanda yazılımı yönetme ve var olan sorunların çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmeniz mümkündür. Sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler dahilinde bağımsız bir şekilde optimize edilerek çözümlerden de en iyi şekilde yararlanma fırsatı sunmaktayız.

Araç artı hizmeti yaklaşımı ile birlikte lisans yönetimi ekibine sahip olmayan müşterilerin de bağımsız bir şekilde optimize olarak katkılarını sağlamaktayız. Ayrıca araç artı hizmeti yaklaşımının benimsenmesi ile birlikte en iyi çözümler de sizlere sağlanmaktadır.

Bizlerden daha iyi bilgi almak için tarafımıza ulaşabilir ve bu karmaşık sistemin dünyasını inceleyebilirsiniz. SAP lisanslama kullanıcı türleri ve rolleri konusunda çeşitli lisans türleri sunmaktadır.

Kullanılmakta olan lisans türleri sınırlı profesyonel kullanıcı, profesyonel kullanıcı, çalışan kullanıcı, kendine hizmet kullanıcısı ve mobil kullanıcı şeklindedir. SAP dünyasına adım atmak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizde Sap Lisans Optimizasyonu hizmetimiz ile gereksiz maliyetlerden kurtulabilir ve tüm lisanslarınızı en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Sap Lisans yönetimi hizmetimiz için hemen bizimle iletişime geçiniz.Bir yanıt yazın