USU Yazılım Varlık Yönetimi Çözümleri, BT Varlık Yönetimi (ITAM) Sertifikası Aldı

USU Yazılım Varlık Yönetimi yeni sertifikası ile gündemde. Grup şirketlerinin talep ettiği yüksek standartları Usu’nun Kurumsal SaS yönetimi ve SAP lisans yönetimi uygulamaları karşılamaya devam ediyor. USU yazılım varlık yönetimi çözümlerinde oldukça önde gelen bir uzman çözüm.

SaaS yönetim yazılımı için ise ITAM Review’dan uluslararası nitelikte kabul görmüş olan kurumsal SaaS yönetim sertifikası almış oldu. SAP yazılım lisansları konusunda sunduğu çözüm SAP lisans yönetimi kendi içerisinde sertifikalandı. ITAM Review sektör içerisinde lider Bir analiz olarak adlandırılmıştır.

BT varlık yönetimi ise SAM ve lisanslama uzmanları içerisinde Uluslararası bir topluluk oluşturmayı sağlamıştır. Sertifika USU SAM araçları içinde kapsamlı varlık yönetimi adına en yüksek ürün standartları ile birlikte Grup şirketinin gereksinimlerini karşılamış olduğunu ispatlamıştır.

Günlük yaşam içerisindeki ürün değerlendirme alanları oluşturulmuş olan ITAM inceleme analizleri ve USU ürünleri ile birlikte günlük hayat içerisinde kullanan müşteriler tarafından uygulama üzerinden değerlendirilmesi yapıldı.

 ITAM Review üzerinde Grup analisti AJ Witt sertifikaların verilmesi üzerine şu sözleri kullandı:

“Bu sertifika USU’nun SAM uygulamaları üzerindeki çözümlerinin geniş olduğunu vurgular. USU’nun SAP lisans yönetimi ürününün köklü bir geçmişe dayandığını söyleyerek 2020’deki sertifikasyonundan bugüne kadar yazılım üzerinde çeşitli iyileştirmeler yapıldığını söyleyebiliriz.

Bugüne kadar USU, Salesforce ve benzeri SaaS sağlayıcıları yönetebilmek adına bağımsız çözümlere sahip olmaktaydı. Bu durum için USU yazılım varlık yönetimi üzerindeki yeni SaaS yönetimi işlevleri ile birlikte çok daha geniş bir SaaS sağlayıcı yelpazesi üzerinden veriye dayalı olan çözüm yaklaşımlarını kullanmaktadır.

Bu modül ile birlikte diğer USU SAM ürünleri birbirleri ile ilintilendirilmiştir. Şirketlerin ise hibrit portföylerini tek bir noktadan yönetmesine imkan tanımaktadır.

SaaS araçlarının nasıl bu denli hızlı geliştiğini etkilenilmesi gerektiğini ve müşteri referansları üzerinden USU’nun müşterilerin ihtiyaçlarına ve önerilerini duyarlı olunmalıdır.

Bu da USU müşterileri ile görüşüldüğünde tekrar tekrar duyulmakta olan araç artı hizmet yaklaşımını göstermektedir.” “ITAM Review’in SaaS ve SAP yönetim fonksiyonlarını sertifikalandırmasından son derece memnun olduk.

Gelişmiş BT altyapısının karmaşık hal e gelmesiyle SAM paketi ile şirket içinde, istemcisiz SaaS veya hibrit çözümleri tüm yazılım üzerinden yönetebilir. Yaklaşımımız olan araç artı hizmetler yaklaşımı ile birlikte SAP lisansları kapsayıcı şekilde SAP portföylerini yönetebilmektedir.”

USU Ürün Yönetimi Direktörü Olaf Diehl ek olarak “SaaS ve SAP araçlarının ikisi de önümüzdeki birkaç ay içerisinde üstün bir katma değer ve yatırım getirisi sağlayacaktır” dedi.Bir yanıt yazın